fbpx

Hemoroide (basura) İyi Gelen Bitkiler

Hemoroid (basur) rahatsızlığına karşı evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz birçok doğal yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler arasında en fazla tercih edilen ise bitkisel ve doğal tedavi yöntemleri olmaktadır. Özellikle Hemoroid (basur) rahatsızlığının kimseye anlatılamaması ve her ne kadar yanlış olsa da ayıp olarak algılanması aslında doktora gitmenin önünde büyük bir engel olarak durmaktadır. 

Hemoroid (basur) rahatsızlığının belirtilerinin oluşmasından sonra mutlaka bir uzman doktora görünmelisiniz. Bununla birlikte ilk aşamada ki Hemoroid (basur) rahatsızlığı için evde kendi hazırladığınız bitkisel ve doğal çözümler sayesinde de rahatsızlığın ilerlemesini engelleyebilecek adımlar atabilirsiniz. Bunlar arasında bitkisel çaylardan yağlara, sıcak su presslerinden diğer doğal uygulamalara kadar birçok yöntemi uygulamanız mümkündür.

Aloe Vera

Anti-inflamatuar ve terapötik özellikleri sayesinde Hemoroid (basur) rahatsızlığı için kullanabileceğiniz doğal bir yöntem olarak bilinmektedir. Aloe Vera ile Hemoroid (basur) rahatsızlığı arasında doğrudan bir ilinti bulunmasa da yapılan araştırmalarda bu doğal ürünün özellikle Hemoroid (basur) rahatsızlığı için faydalı olabileceği ifade edilmektedir. Ağrı yapan Hemoroid (basur) şişmelerine karşı aloe vera suyu içebileceğiniz gibi aloe vera jelini makata sürdükten sonra 10-15 dakika bekletebilirsiniz.

Siyah Çay

İçeriğinde antioksidan sayesinde Hemoroid (basur) rahatsızlığının belirtilerinin azalmasına yardımcı olan siyah çay aynı zamanda doğal bir büzücü olarak da bilinmektedir. Bununla birlikte yapılan araştırmalarda anti-inflamatuar özelliği sayesinde kan damarlarında oluşabilecek baskıyı azaltarak Hemoroid (basur) şişliklerinin sönmesinde oldukça etkili olduğu ifade edilmiştir. Demlediğiniz siyah çay suyunu oda sıcaklığına bekletip soğutulmasının ardından makata doğrudan sürülerek 10 dakika kadar uygulamaya devam edilir. Bununla birlikte çay poşetine koyarak dolapta soğuttuktan sonra makata uygulayabilirsiniz.

Yeşil Çay

Yeşil çayda da siyah çayda bulunan özellikler olduğundan dolayı aynı yöntemi uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte içeriğinde ki antioksidanlar sayesinde sindirim sistemine yardımcı olarak kabızlık sorununu da ortadan kaldıracaktır. Yeşil çay uygulamasını aynı siyah çayda olduğu gibi tekrarlayabilirsiniz. Bununla birlikte yeşil çaya bal ve limon karıştırdıktan sonra günde iki defa tüketebilirsiniz.

Cosmetic oil with daisy flower,isolated on white background.

Papatya Yağı

İçeriğinde yer alan flavonoidler sayesinde özellikle 1. ve 2. seviyede olan iç basur sorunlarına karşı oldukça etkilidir. Özellikle ağrı sıklığını ve süresini oldukça minimize ederek sona erdirme özelliği bulunmaktadır. Papatya yağlarını gün içinde bir kaç defa makata uygulayabilirsiniz.

Limon ve Süt

Limonun sindirim üzerinde oldukça iyi bir etkisi bulunmaktadır. Bununla birlikte süt ise basur sırasında oluşan şişliğin azalması için oldukça etkilidir. Bu karışımın Hemoroid (basur) rahatsızlığına karşı oldukça etkili olduğu bilinirken aynı zamanda kas gerginliğini aldığından dolayı iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 

Bunlarla birlikte aynı zamanda Turp Suyu, Kuru İncir, Sarımsak, Zeytinyağı, Çay Ağacı Yağı, Hindistan Cevizi Yağı, Patlıcan gibi farklı bitkiler sayesinde de evde kendiniz tedavi yöntemlerinden birisini uygulayabilirsiniz. 

Önerilen Makale ==> https://atasehircerrahi.com/hemoroide-basura-iyi-gelen-yiyecekler/

İlgili Yazılar

Takip Et

913BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
38AboneAbone Ol

Basında Biz

Cerrahlar bir araya geldi. Prof.Dr.Ahmet Ziya Balta

25. Selı̇m Anorektal Hastalıklar Kursu Zonguldak’ ta Yapıldı...Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneğinin (TKRCD) 25.sini düzenlediği Selim Anorektal Hastalıklar Kursu 24 Kasım’da Zonguldak Bülent Ecevit...

Gebze Medar’dan Doç.Dr.Balta Obezite Cerrahisini Anlattı

Günümüzün geleceğin en önemli rahatsızlıklarından biri olan obezite Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan sağlık ve yaşam programı Yaşama Dair’de konuşuldu. Gebze Medar Hastanesi'nde görev yapan...

Kasık Fıtığı Neden Oluşur? Belirtileri Nelerdir?

Kasık fıtığı nedir?Karın içi organların (özellikle barsaklar) kasık bölgesindeki zayıf noktalardan dışarı doğru çıkmaya çalışması sonucunda oluşan şişliklere kasık fıtığı denir. Karın içi organlara...

Dikkat! Kasık fıtığı ihmale gelmez!

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdulhamid Han E.A.H Genel Cerrahi-Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Ahmet Ziya Balta kasık fıtığı ile ilgili bilinmesi gerekenleri aktardı.Kasık fıtıkları erkeklerde...

Kasık fıtığı tedavisi ihmal edilmemeli

Kasık fıtığının erkeklerde kadınlara oranla 8 kat fazla görüldüğünü dile getiren Genel Cerrahi Bariatrik ve Metabolik Cerrahi Uzmanı Ahmet Ziya Balta, kasık fıtığı ile...

Son Yazılar

Merhaba!
Muayene ve Bilgi için Ulaşıyorum.